MARKO KRAVOS: ZLATOROG – PRIPOVED IZ DAVNIH ČASOV

• 22.5.2024
  • UM PEF, predavalnica 0.100

V sredo, 22. 5. 2024, bo ob 10. 30 na Pedagoški fakulteti Maribor, v učilnici 0.100, potekal pogovor z Markom Kravosom.

Zlatorog tržaškega pisatelja Marka Kravosa je nastal po različnih ljudskih pripovedih in zgodovinskih virih, ki govorijo o legendah in mitih iz našega alpskega visokogorja. S prenovo starih pripovednih motivov avtor tako mlade kot odrasle bralce opozarja na pravljično izročilo iz naših krajev, obenem pa v njih obuja odnos do naravnega okolja, ki ga v pravljici poosebljajo Bele žene sredi čudežnega vrta v osrčju Triglavskega pogorja, Zlatorog pa predstavlja bajeslovno bitje z večno življenjsko močjo v krvi in rogovju. Ilustracije za knjigo so delo odlične slikarke, ilustratorke in mladinske pisateljice Andreje Peklar, nova knjižna izdaja Zlatoroga pa je ob avtorjevem jubileju izšla pri Založbi Pivec, v jubilejnem letu Marka Kravosa. Pogovor z avtorjem vodi Dragica Haramija.

Organizatorji: Mladinski kulturni center Maribor, Pedagoška fakulteta in Založba Pivec.

Vabljeni!

Slika: Založba Pivec