Javni razpis za dodelitev štipendij študentom pedagoških študijskih programov v študijskem letu 2024/25

28.2.2024 Avtor objave: Jasmina Škundrić

Razpis je relevanten za študente, ki bodo v študijskem letu 2024/25 vpisani v:

• enovit magistrski študijski program druge stopnje predmetni učitelj – smer izobraževalna fizika, izobraževalna kemija, izobraževalna matematika, izobraževalno računalništvo ali izobraževalna tehnika, Fakulteta za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru;
  • magistrski študijski program druge stopnje izobraževalna matematika ali izobraževalna tehnika, Fakulteta za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru;
  • magistrski študijski program druge stopnje inkluzija v vzgoji in izobraževanju, Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru.

Namen javnega razpisa za dodelitev štipendij študentom pedagoških študijskih programov v študijskem letu 2024/25 je spodbujanje mladih za izobraževanje v tistih pedagoških študijskih programih za pridobitev izobrazbe, po katerih se izobražujejo za opravljanje poklicev, za katere je zaznati neskladje med trenutnim in prihodnjim obsegom razpoložljivega kadra ter predvidenim obsegom delovnih mest na področju vzgoje in izobraževanja.

Štipendija za posameznega kandidata znaša 200,00 EUR mesečno.

Rok prijave: 4. 10. 2024.

Več informacij je na voljo na spletni strani gov.si.