Krvodajalska akcija študentov Univerze v Mariboru

6.3.2024 Avtor objave: Sara K. Zver

Študentski svet Univerze v Mariboru že vrsto let organizira krvodajalske akcije za študente v jesenskem in pomladanskem terminu.

Krvodajalska akcija bo 13. marca 2024 med 8. in 13. uro potekala v sejni sobi dr. Branke Čagran UM PEF.

Na odvzem krvi je priporočljivo predhodno naročilo na tel. št. 041 320 796 ali 041 479 242 (vsak delavnik med 15. in 17. uro).

Darovanje krvi je popolnoma prostovoljno, anonimno in brezplačno. Odvzem traja približno 5-10 minut, pri čemer se daruje 450ml krvi, po tem pa darovalec dobi brezplačno malico. To predstavlja malo truda za darovalca, ampak veliko dejanje za druge ljudi, ki kri potrebujejo. Najbolj zanimivo dejstvo je definitivno ravno to, da en sam darovalec z enim darovanjem lahko reši kar tri življenja hkrati. V Sloveniji se v povprečju potrebuje dnevno okoli 300 do 350 krvodajalcev, da lahko bolnikom zagotovimo zadostno količino krvi. Namen naše akcije je ustvarjanje dobrih humanitarnih navad že v študentskih letih z namenom, da bi krvodajalstvo postalo študentom del življenja.

Več informacij o Krvodajalski akciji ŠS UM lahko najdete na spletni strani ŠŠ UM.