Martinova učna pot kot medgeneracijski park v Kamnici

12.10.2020

V študijskem letu 2018/2019 je bil v okviru projekta »Projektno delo z negospodarskim in neprofitnim sektorjem v lokalnem in regionalnem okolju – Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016–2020«, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada, izpeljan projekt z naslovom Martinova učna pot kot medgeneracijski park v Kamnici. V projektu so sodelovale študentke in študenti Pedagoške fakultete, Filozofske fakultete  ter Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru pod mentorstvom dr. Vlaste Hus, dr. Eve Konečnik Kotnik in dr. Jane Ambrožič-Dolinšek ter strokovne sodelavke Stanke Damjan iz OŠ Kamnica.

Kot rezultat projekta je nastal priročnik, ki obravnava idejno zasnovo učne poti v Kamnici. Vključuje nabor dejavnosti, ki jih lahko udeleženci in udeleženke izvajajo na Martinovi učni poti. Načrtovana učna pot poudarja aktivno učenje predšolskih otrok in učencev ter učenk izven vrtčevskih in šolskih prostorov. Martinova učna pot je zasnovana kot medgeneracijski park, zato je namenjena tudi širši družbeni skupnosti, v priročniku pa boste našli gradiva iz različnih učnih področij.

Priročnik je na voljo v elektronski izdaji brezplačno na tej povezavi:

Vabljeni k branju  priročnika in raziskovanju Kamnice s pomočjo »Martinove učne poti«.