Prijava za vpis na PODIPLOMSKI študij – prijavni rok za zapolnitev mest

20.9.2021 Avtor objave: Natalija Tacer

Prijava za vpis na PODIPLOMSKI študij  – prijavni rok za zapolnitev mest

Od 22. do 23. septembra 2021 do 12. ure bo v okviru Razpisa za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru v študijskem letu 2021/2022 potekal prijavni rok za zapolnitev še prostih vpisnih mest.

​​Kandidati/-ke se v roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest lahko prijavijo v študijske programe 2. stopnje, in sicer:

Razredni pouk, redno in izredno;

Likovna pedagogika, redno;

Glasbena pedagogika, redno;

Inkluzija v vzgoji in izobraževanju, izredno.

​Podrobnejši podatki o študijskih programih so dosegljivi v prikazovalniku študijskih programov Univerze v Mariboru:  https://moja.um.si/studijski-programi/Strani/default.aspx?jezik=S

V roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest se lahko prijavijo:

• kandidati/-ke, ki niso oddali/-e prijave v prvem prijavnem roku;
  • kandidati/-ke, ki po prvem prijavnem roku niso bili/-e sprejeti/-e na želeni študij;
  • kandidati/-ke, ki so se v prvem prijavnem roku prijavili/-e na študijski program, ki se ne bo izvajal;
  • kandidati/-ke, ki so se v prvem prijavnem roku prijavili/-e na študijski program, za katerega se še ne ve, ali se bo izvajal;
  • kandidati/-ke, ki se v roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest prijavljajo na študijske programe, ki se izvajajo kot izredna oblika študija.

Vse ostale kandidate/-ke bo sistem opozoril na to, da prijava ni mogoča.

Kandidati/-ke morajo prijavo za vpis oddati elektronsko, in sicer prek spletnega portala eVŠ s kvalificiranim digitalnim potrdilom, AAI-računom (račun avtentikacijske in avtorizacijske infrastrukture) ali uporabniškim imenom in geslom preko sistema SI-PASS, ki deluje v okviru Državnega centra za storitve zaupanja. Kandidati/-ke morajo ob prvi prijavi v storitev SI-PASS registrirati uporabniški račun, v okviru katerega izberejo tudi želeni način oddaje prijave za vpis. Kandidate/-ke opozarjamo, da si dobro zapomnijo oziroma shranijo uporabniško ime in geslo, ki ju bodo uporabili/‑e ob registraciji uporabniškega računa SI-PASS.

V roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest se kot pravočasna upošteva prijava, ki je bila izpolnjena in oddana v eVŠ do 23. septembra 2021 do 12. ureKandidat/-ka lahko ob prijavi na razpis odda zgolj 1 prijavo, pri čemer se za prijavo šteje vsak vnos v spletno aplikacijo eVŠ (ne glede na smer študija znotraj študijskega programa, način študija, vrsto prijave za vpis ipd.). V primeru poskusa druge in vsake nadaljnje prijave bo sistem kandidata/-ko na to opozoril in prijava zanj/zanjo ne bo več mogoča. Prijave za vpis, ki je bila elektronsko poslana v eVŠ ne glede na način oddaje ni več mogoče spreminjati in urejati. Dokler je prijavni rok še odprt, lahko kandidat/-ka prijavo za vpis izbriše, jo ponovno izpolni od začetka in ponovno elektronsko pošlje. O vsaki spremembi bo kandidat/-ka obveščen/-a tudi na naslov elektronske pošte, naveden v njegovi/njeni prijavi.

​​OPOZORILO

Prijava za vpis je pravilno oddana šele takrat, ko kandidat/-ka v spletni aplikaciji eVŠ pritisne gumb »POŠLJI«. V primeru, da tega ne stori, prijava ne bo upoštevana v izbirnem postopku. Kandidatom/-kam predlagamo, da pred zaključkom postopka prijave preverijo, ali so prijavo res oddali/-e v sistem. O pravilno oddani prijavi kandidat/-ka prejme potrdilo na naslov elektronske pošte, naveden na njegovi/njeni prijavi.

Fakulteti Univerze v Mariboru, ki razpisuje študijski program, mora kandidat/-ka posredovati priloge v skladu z njenimi zahtevami. Kot dokazila o izpolnjevanju vpisnih pogojev v prijavno-sprejemnem postopku veljajo skenirani dokumenti ali fotografije izvirnih spričeval in drugih zahtevanih dokumentov. V skladu s 108. členom Zakona o začasnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic epidemije COVID-19 (ZZUOOP) (Uradni list RS, št. 152/20) se v prijavno-sprejemnem postopku za študijsko leto 2021/22 prijave za vpis in vsa k prijavi zahtevana dokazila vlagajo po elektronski poti preko informacijskega sistema eVŠ, če je identiteto vložnika/-ce mogoče ugotoviti. Identiteta prijaviteljev/-ic se bo preverjala na podlagi EMŠO (za državljane/-ke Republike Slovenije) oziroma kopije osebnega dokumenta (za državljane/-ke ostalih držav članic Evropske Unije zadostuje osebna izkaznica ali potni list, za državljane/-ke držav nečlanic Evropske Unije pa zgolj potni list).

​​Zadnji dan za elektronsko oddajo prijave v eVŠ je 23. september 2021 do 12. ure. To je tudi rok za oddajo dokazil!!!

Predvideni datum vpisa je 28. 9. 2021 in bo potekal v živo na fakulteti, skladno z veljavnim odlokom vlade RS (PCT).

Če se študentje/-ke, prvič vpisani/-e v prvi letnik podiplomskega študijskega programa, izpišejo najkasneje do 15. oktobra 2021, se šteje, da se v ta študijski program niso vpisali/-e. ​