Študentski projekt: AR_VR očala.com

10.5.2023 Avtor objave: Sara K. Zver

V okviru študentskega projekta AR_VR očala.com so študentke Lana, Sara in Daša izvedle promocijski dogodek z delavnico na OŠ Duplek za učence 5. razreda. Ob skupinskem eksperimentalnem delu na temo elektrika so se učenci virtualno sprehodili še po elektrarni in spoznali, kako pridobimo elektriko. Izkušnja je bila za vse nova in zanimiva.

V Vrtcu Tezno so študenti Neža, Staša in Sergej izvedli delavnico in igro iskanja skritih predmetov za otroke v naravnem okolju gozda in primerjalno z virtualnimi očali na posnetku. Otroci so se odlično znašli, čeprav so bili nekateri predmeti dobro skriti.

Študentki Mojca in Vesna sta v delavnici z dijaki III. gimnazije preizkušali tudi virtualni kemijski laboratorij, Ana pa je s šestošolcema OŠ Antona Ingoliča virtualno odkrivala vesolje. Janez je vse posnel in 25.5. bomo izkušnje predstavili na izobraževalnem dogodku podjetja Comtron.