RAZISKOVANJE IN UMETNOST

NOSILEC
UM PEF

SODELUJOČI NA PEF UM
Miha Marinšek (vodja projekta), Marjeta Kovač, Klemen Bedenik, Aljaž Vogrinec, Nastja Smodiš, Nadja Štopfer, Klara Časar, Nina Pavlič, Anita Kastelic, Jelena Krivograd

Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru (UM PEF) je izvajalka znanstvenoraziskovalnega projekta v športu »Razvoj modela spremljanja temeljnih gibalnih vzorcev kot pomoč pri usmerjanju otrok v izbrano športno panogo« (RR-22-073), ki ga na osnovi Fundacije za šport za sofinanciranje športnih programov, razvojne dejavnosti v športu, organiziranosti v športu, športnih prireditev in promocije športa ter družbene in okoljske odgovornosti v športu v letu 2022 (Uradni list RS, št. 172/21) sofinancira Fundacija za šport.

V projektu sodelujejo še sodelavci s Fakultete za šport Univerze v Ljubljani in iz športne prakse.

Osnovni namen projekta je vzpostaviti sistematično spremljanje razvoja temeljnih gibalnih vzorcev v obdobju otroštva.

Cilji projekta v letu 2022 so:

1. preučiti merske postopke za spremljanje razvoja temeljnih gibalnih vzorcev v otroštvu,
  2. pripraviti široko uporaben merski postopek za spremljanje razvoja temeljnih gibalnih vzorcev v Sloveniji,
  3. zagotoviti veljavnost in zanesljivost merskega postopka za spremljanje razvoja temeljnih gibalnih vzorcev v Sloveniji in
  4. informirati deležnike iz športne prakse o izsledkih projekta.