RAZISKOVANJE IN UMETNOST

V5-1936 Priprava modela managementa visokošolskega vpisa na javne visokošolske zavode v Sloveniji

ZAČETEK PROJEKTA

KONEC PROJEKTA

FINANCER
ARRS Ciljni raziskovalni projekt; Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

NOSILEC
UL PF

SODELUJOČI NA PEF UM
Tina Vršnik Perše

Prijavno-izbirni postopek za vpis v prvi letnik visokošolskega dodiplomskega in enovitega magistrskega študija je v Sloveniji od njegove uvedbe leta 1995 še vedno v uporabi v nespremenjeni obliki, pri čemer pa od uvedbe še ni bila opravljena njegova celovita analiza. Projekt analizira veljavni prijavno-izbirni postopek, ga ovrednoti ter analizira njegove učinke na študijski uspeh sprejetih kandidatov v visokošolskem izobraževanju in kasneje na trgu dela. Veljavni prijavno-izbirni postopek za izbor kandidatov prevladujoče temelji na podlagi njihovega učnega uspeha v srednji šoli in rezultata na maturi ter v nekaterih primerih tudi dodatno na podlagi preizkusov nadarjenosti. Projekt proučuje, ali bi kazalo prijavno-vpisni postopek oblikovati tako, da bi se upoštevali vsi kandidatovi dosežki in potenciali. V projektu v imenu UM PEF sodeluje izr. prof. dr. Tina Vršnik Perše.

Več o projektu